Jak dobrze się odżywiać, żeby schudnąć?

Aby schudnąć, musisz zwracać szczególną uwagę na to, co jesz i ile, kiedy jesz (o której godzinie), ile razy dziennie jesz. Zwróć nawet uwagę na to, jak przebiega proces jedzenia. Nikt nie będzie się spierał z faktem, że jeśli przestaniemy wkładać jedzenie do ust (czyli przestaniemy jeść i zaczniemy głodować), to schudniemy. Ponieważ żywność nie dostaje się do środka, a energia jest marnowana, zapasy tłuszczu są spalane. Tak więc bez odżywiania tracimy na wadze. Ale nie możesz żyć bez jedzenia, dlatego musisz coś zjeść, aby uzupełnić zapasy energii, zapasy pierwiastków śladowych, witamin i innych przydatnych substancji.

produkty odchudzające na odpowiednim odżywianiu

Dlaczego lepiej nie chodzić na diety?

Ponieważ ich zasada jest nieistotna! Będąc na diecie, schudniesz! Ale kiedy przestaniesz na nim siedzieć, znowu przybierasz na wadze, nawet szybciej niż straciłeś. Poza tym diety często ograniczają się do bardzo złego odżywiania, przez co wiele niezbędnych substancji nie dostaje się do organizmu. A diety są często przeciwwskazane dla osób chorych. Dlatego nie każdy może się do nich zwrócić.

5 zasad dotyczących prawidłowego odżywiania się, aby schudnąć:

 1. Wyeliminuj z diety wszystkie tłuste produkty pochodzenia zwierzęcego do maksimum. Na przykład tłuste ryby, tłuste mięso, masło, śmietana itp. Wygląda to logicznie. W końcu, jeśli chcesz pozbyć się tłuszczów, po co zajadać się nowymi. Należy również pamiętać, że 1 gram węglowodanów i 1 gram białka zawiera po 4 kcal, a 1 gram tłuszczu zawiera 9 kcal. Oznacza to, że jeśli jesz dużą ilość tłustych potraw, zjadasz ogromną ilość energii, która będzie trudna do późniejszego wykorzystania. Oznacza to, że bardzo trudno jest później pozbyć się tłustych potraw i tłustych potraw.
 2. W miarę możliwości wyeliminuj z diety szybkie węglowodany. Węglowodany szybkie to cukier, słodycze, ciastka, bułeczki, pierniki i inne podobne potrawy. Te węglowodany nazywane są szybkimi węglowodanami, ponieważ są szybko wchłaniane. Szybko podnoszą poziom cukru we krwi, są łatwo przetwarzane na tłuszcz i przechowywane w sklepie. Pamiętaj, że w zdrowej diecie słodyczami są owoce, a nie ciastka i bułeczki. Naucz się cieszyć owocami, a nie szybkimi węglowodanami, takimi jak bułeczki, ciastka, pierniki. W takim przypadku szybko schudniesz. Jeśli jesteś bardzo spragniony czegoś słodkiego, to w ostateczności możesz zjeść niewielką ilość gorzkiej czekolady o wysokiej zawartości kakao ponad 50%. Ponadto, jeśli chcesz dobrze się odżywiać i schudnąć, powinieneś wykluczyć z diety: makaron, ziemniaki, banany i winogrona, ponieważ zawierają również dużo szybkich węglowodanów.
 3. Wyeliminuj z diety wszystkie przetworzone produkty spożywcze, ponieważ są one wytwarzane z odpadów i pompowane tłuszczami. Ponadto dodaje się tam wiele chemikaliów, aby poprawić zapach i smak. Do takich produktów należą w szczególności: pierogi, kiełbasy, kiełbasy, pasztety sklepowe. To wszystko broń bakteriologiczna, a nie żywność. Zrezygnuj też z pizzy - to tłusty produkt wytwarzany z chleba, tłustej kiełbasy i tłustego sera. Cóż, jaką korzyść daje ten produkt, poza wątpliwą przyjemnością? Nie ma tam żadnej korzyści. Nie musisz tego jeść. Wyrób sobie nawyk jedzenia wyłącznie naturalnej i świeżej żywności.
 4. Co powinieneś zjeść? Przede wszystkim Twoja dieta to dietetyczne pokarmy białkowe. Na przykład niskotłuszczowy twarożek i mleko, chuda wołowina, białka jaj, różne rodzaje białej ryby, filety z indyka lub kurczaka. Po drugie, są to wszystkie owoce, z wyjątkiem winogron i bananów. Po trzecie, są to wszystkie warzywa, z wyjątkiem ziemniaków. Alternatywnie możesz zjeść grykę, płatki owsiane lub jęczmień.
 5. Porcja jedzenia powinna być mała. Czasami ludzie uważają, że jeśli jesz dużo, ale tylko raz dziennie, możesz schudnąć. W rzeczywistości tak nie jest. Możesz zjeść tyle naraz, że nie wydasz go w ciągu 2 dni. Jeśli zaczniesz jeść tylko raz dziennie i na taki posiłek wypełnij żołądek, aż trzeszczysz, to takim działaniem tylko zepsujesz swoje zdrowie, a jednocześnie nie stracisz na wadze. Kiedy jesz dużo na raz, organizm zaczyna to wchłaniać. Ale co zrobić z taką ilością jedzenia. Nie może wysłać tego wszystkiego prosto do wyjścia. Dlatego organizm nadal trawi i przyswaja to wszystko. Niewielkie ilości składników odżywczych mogą być magazynowane w mięśniach i wątrobie. Ogromne ilości rezerw można przechowywać tylko w postaci tłuszczów. Dlatego organizm zaczyna przetwarzać cały nadmiar jedzenia na tłuszcz i tworzyć rezerwy tłuszczu. Nie przejadaj się!

Kiedy jesz w małych porcjach w ciągu dnia, organizm równomiernie otrzymuje niezbędne składniki odżywcze i kieruje je do mięśni, wątroby, zużywa na pracę narządów, zużywa je na zdobywanie energii w życiu. W ten sposób przychodzące składniki odżywcze są włączane do metabolizmu i nie są odkładane w postaci rezerw tłuszczu. Jedz często małe posiłki. Ale to nie znaczy, że musisz ciągle coś jeść. Przerwa między posiłkami powinna wynosić co najmniej 2, 5-3 godziny. Jeśli ustalisz taką przerwę w przyjmowaniu posiłków, będziesz mieć 5-6 posiłków dziennie.

jedzenie na odpowiedniej diecie do utraty wagi

Więcej wskazówek, jak dobrze się odżywiać, aby schudnąć?

 1. Jedz z zachwytem, delektując się każdym kęsem. Spróbuj jednej łyżki jedzenia, przeżuwaj jeden kawałek jedzenia co najmniej 100 razy. I połknij go tylko wtedy, gdy zamieni się w płynną papkę w ustach. Spożywanie jedzenia w ten sposób zapobiegnie jedzeniu dużej ilości podczas jednego posiłku, ponieważ szybko staniesz się pełen niewielkiej ilości jedzenia.
 2. Nastaw się na pozytywny wpływ jedzenia - że dostarczy Ci ono wszystkich niezbędnych substancji i pierwiastków, aw żadnym wypadku nie myśl, że da Ci dodatkowe tłuszcze (w przeciwnym razie możesz podświadomie dostroić swój organizm tak, aby wytwarzał wyłącznie tłuszcze z pożywienia, jeść) . . .
 3. Jedz pokarmy, które są ze sobą zgodne. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, które potrawy są ze sobą połączone, a które nie. Możesz skorzystać z tabeli zgodności produktów.
 4. Lepiej nie jeść bezpośrednio po treningu. Rzecz w tym, że po ciężkiej pracy, wysiłku fizycznym lub wysiłku nerwowym nasz organizm potrzebuje czasu, aby soki trawienne zaczęły wydzielać się do środka.
 5. Po jedzeniu nie rozpoczynaj ciężkiej pracy i nie kładź się od razu do łóżka. Najlepiej w tym przypadku wybrać się na spokojny spacer.
 6. Nie zaleca się picia przed, w trakcie i po posiłku, ponieważ picie jakichkolwiek napojów zaburza wchłanianie pokarmu i wydzielanie soku żołądkowego. Jeśli więc pijesz herbatę po posiłkach, to dopiero po pół godzinie.
 7. Nie zaleca się kończenia posiłku jedzeniem owoców: ponieważ owoce są bardzo szybko trawione i dostając się do żołądka wypełnionego innym pokarmem, mieszają się z nim i powodują fermentację. Owoce lepiej jeść pół godziny przed posiłkiem.
 8. Nie zaleca się spożywania późnych posiłków, zwłaszcza po godzinie 18: 00. Ponieważ w późnych godzinach wszystkie procesy w organizmie zwalniają, a jedzenie będzie trawione dłużej niż zwykle, a nikt nie lubi spać z pełnym żołądkiem (taki sen nie będzie miał większych korzyści). Dlatego najlepiej spożyć ostatni posiłek 4 godziny przed snem. Ale ten wyjątek nie dotyczy owoców i warzyw. Tak więc owoce można jeść 1 godzinę przed snem, a warzywa 2 godziny przed snem.

Teraz wiesz, jak dobrze się odżywiać, aby schudnąć! Zastosuj w życiu zasady, których nauczyłeś się z tego artykułu, dobrze się odżywiaj, a wtedy możesz schudnąć. Życzymy sukcesów w tej sprawie!