Dieta japońska na 7 dni - odchudzanie bez powikłań

dozwolone posiłki zgodne z dietą japońską

W świecie licznych diet i kompleksów odchudzających trudno się nie pomylić. Jak wybrać odpowiedni system, aby stracić kilka dodatkowych kilogramów. Po pierwsze. Powinieneś zdecydować się na odżywianie, które odpowiada Twojemu ciału. Nawet jeśli dieta jest przyjemnym i łatwym sposobem na uzyskanie pięknego, stonowanego ciała.

Dziś chcę porozmawiać o japońskiej diecie, wszystkich zaletach i wadach zarówno luminarzy medycyny, jak i zwykłych użytkowników tej metody na odchudzanie w 7 dni!

Zaledwie kilka lat temu stała się znana japońska dieta dla Europejczyków, której wynalazcą był dr Kovalkov, profesor słynnej japońskiej kliniki „Yaeks". Dlaczego dziś tak dużo mówi się o tym sposobie odżywiania, który przyciąga osoby odchudzające się w tak kompleksie produktów, które powinny być spożywane przynajmniej przez 7 dni?

Zanim wyrzucisz mięso i ciasta z lodówki, musisz zrozumieć zalety i wady takiego kompleksu żywnościowego.

Plusy japońskiej diety przez 7 dni

 • Im większa waga, tym bardziej organizm traci na wadze. Podczas diety możesz schudnąć ponad 7 kg tygodniowo.
 • Ciało szybko dostosowuje się do nowego sposobu odżywiania, menu japońskiej diety nie jest skomplikowane i dość znane każdemu.
 • Istotą japońskiej diety jest nie tylko pozbawienie organizmu kilku kilogramów, ale to także doskonała opcja na normalizację metabolizmu i zmianę nawyków żywieniowych na lepsze.
 • Utracony stabilny wynik nie jest już zwracany!

Wady

 • Zbyt niskie spożycie kalorii na co dzień, co może powodować osłabienie, wyczerpanie organizmu, słabą koordynację, senność i utratę przytomności. Dlatego dietetycy odradzają siedzenie na nim dłużej niż 7 dni w roku. Tak, tak, nie więcej. Piękno to piękno, a zdrowie to przede wszystkim!
 • Obecność ogromnej listy przeciwwskazań, to problemy z żołądkiem, sercem, naczyniami krwionośnymi, wątrobą, nadciśnieniem. Nie każdy organizm codziennie wytrzymuje kawę.
 • Nie ma japońskiej diety dla kobiet w ciąży i karmiących, istnieje ryzyko utraty mleka i niedoboru witamin dla rozwijającego się płodu.
 • A najważniejsze to trzy posiłki dziennie z dietą, pod warunkiem, że wszyscy czołowi lekarze i dietetycy zalecają spożywanie 5 razy dziennie, ale w małych porcjach.

Wynik

Ta siedmiodniowa japońska dieta jest bardziej dla osób, które starają się zrzucić ogromne ilości kilogramów i do tej pory im się to nie udało. Tydzień czasu i stabilny, satysfakcjonujący wynik. Ale w każdym razie przed przejściem na nietypowy sposób jedzenia należy skonsultować się ze specjalistą.

Surowe menu japońskiej diety na tydzień. Zacznijmy schudnąć

Aby uzyskać najlepszy efekt, przed rozpoczęciem takiej diety dietetycy radzą przygotować organizm, w tym celu należy spróbować jeść całkowicie bez soli przez pięć dni, usunąć słodycze, wędzonki, alkohol z diety i spędzić dzień na czczo na kefirze . To już przyczyni się do pozbawienia znienawidzonych centymetrów tłuszczu.

Dieta japońska 7-dniowa jest w pełni zbilansowana, szczegółowo obliczona przez specjalistów z uwzględnieniem wszystkich potrzeb organizmu, dlatego musi być wykonywana ściśle według recepty.

Notatka.Nie można zastąpić produktów podobnymi i miejscami zmieniać dni, wtedy wynik będzie niższy od pożądanego.

Zaleca się pić dużo płynów w ciągu dnia, więcej niż dwa litry, najlepiej bez gazu i substancji słodzących. Po przebudzeniu i za każdym razem na dwie godziny przed posiłkiem należy wypić szklankę zwykłego oczyszczonego płynu, a następnie zjeść inne pokarmy.

sushi i owoce morza na japońskiej diecie

Jeśli w pierwszych dniach diety zgodnie z menu japońskiej diety białkowej przegapisz nasycenie organizmu, wówczas eksperci zalecają uciekanie się do małych sztuczek:

 1. Podczas posiłku konieczne jest dokładne przeżuwanie pokarmu, przyczyni się to do efektywnego przyswajania i trawienia pokarmu, a także pomoże obniżyć kaloryczność diety o 12%. Od najmłodszych lat dzieci uczą się nie spieszyć podczas jedzenia, jest to najlepsza opcja dla zachowania dobrego nastroju i szczupłej sylwetki.
 2. Jeśli uczucie głodu nie ustępuje, można wypić szklankę wody, często uczucie pragnienia prowokuje organizm do przyjmowania niepotrzebnego jedzenia, a we wszystkim wystarczy nasycić dietę czystym i bezgazowym płynem.
 3. Aby nie przejadać się, jedzenie należy umieszczać na małych, białych talerzach, które wizualnie zmniejszają przestrzeń na dodatki do potraw i zwiększają uczucie sytości. Nie zaleca się spożywania posiłków podczas oglądania telewizji i rozmów telefonicznych. Nie przejadaj się, skup się tylko na wymaganej ilości spożywanego pokarmu.
 4. Po kilku dniach organizm przyzwyczai się do tego sposobu odżywiania, żołądek zmniejszy objętość, a uczucie pełności przyjdzie szybciej. Japończycy radzą jeść garściami, mówiąc, że to wystarczy, aby zaspokoić głód. Dlatego wszystkie są chude i wysportowane. Idźmy za tym nadążać!
 5. Przekaż do pięknego i smukłego ciała!
szczupła sylwetka dzięki japońskiej diecie

Wyjście z japońskiej diety bezsolnej

Bez względu na to, jak bardzo się starasz i przestrzegasz wszystkich zaleceń specjalistów, niewłaściwe wyjście z diety może prowadzić do katastrofalnych rezultatów, a wszystkie utracone kilogramy mogą natychmiast wrócić. Aby temu zapobiec, trzeba ostatecznie utrwalić wagę uzyskaną w procesie odchudzania, dlatego po siedmiu dniach ścisłej diety nie zaleca się rzucania na cały pokarm naraz i spożywania go w dużych porcjach. Dla pełnej adaptacji organizmu wskazane jest trzymanie się niektórych elementów japońskiej diety przez miesiąc, spożywanie większej ilości owoców, picie dużej ilości płynów, mniej słodkich i pikantnych, nie nadużywanie wędzonek i słonych potraw.

Być może Twój organizm na tyle przyzwyczai się do prawidłowego odżywiania, że przez cały kolejny czas nie będzie musiał martwić się o dodatkowe kilogramy i centymetry w talii.

Okres adaptacyjny nazywany jest również dietą japońską 13-14 dni. Zgodnie z tabelą należy zmieniać menu dziewiątego dnia na piąty, 10-4, 11-3, 12-2, 13 na 1.

Popularne recenzje japońskiej diety lekarzy i użytkowników podobnej diety.

Jeśli odpowiednio przygotujesz się do rozpoczęcia diety, wyniki będą uspokajające. Na przykład jedna dziewczyna pisze:

 • Przed rozpoczęciem kursu odchudzania skonsultowałam się z dietetykiem, napisał mi receptę dostosowaną do mojego organizmu i ściśle się jej trzymałam przez 7 dni, po czym powoli odchodziłam z diety na trzy tygodnie. Schudłam 6 kg, to mi wystarczyło. Teraz nadal trzymam się niektórych cech japońskiej diety i nie żałuję podjęcia takiego ryzyka. Moja sylwetka jest szczupła, a nastrój doskonały.

Ale inna dziewczyna radykalnie zdecydowała o tej kwestii, w wyniku czego wyniki były godne ubolewania. Posłuchajmy:

 • Próbowałam japońskiej diety przez siedem dni bez specjalnego przygotowania, usiadłam i tyle. Chciałem schudnąć 10 kg zgodnie z zasadą „dziś i od razu". Zjadłem dość przez sześć dni, było straszne zmęczenie, wymioty, nieustanne uczucie głodu. Tak, schudłem 5 kg, nie wrócili do mnie, ale w tym czasie całkowicie zrujnowałem sobie żołądek. Dzięki Bogu dwa miesiące leczenia w szpitalu, a nawet nie wszystkie. Może jest to spowodowane odrzuceniem przez mój organizm tego sposobu odżywiania, nie wiem. Jedno jest pewne, nie możesz samodzielnie podjąć takiej kardynalnej decyzji. Tylko z dietetykiem lub innym pracownikiem służby zdrowia. Jestem bardzo zdenerwowany, japońska dieta tylko mi zaszkodziła!

To są wzruszające komentarze. Ważne jest, aby monitorować swoją dietę, starać się nie przejadać, jeść w nocy trzy godziny przed snem, pić dużo płynów, nie nadużywać pieczywa, słodyczy, a także wędlin, tłustych potraw, żywności instant, półproduktów . Nasze ciało nie jest gotowe na takie kataklizmy. Wszystko powinno być z umiarem, trochę, a wtedy nie będzie dodatkowych kilogramów i bolesnych diet.

dania na dietę japońską

Dieta japońska jako radykalna zmiana wyglądu

Obecnie japoński system żywieniowy to tylko zdrowa i zbilansowana żywność, w której głównym źródłem węglowodanów złożonych w diecie jest brązowy ryż, a świeże owoce i warzywa nasycają organizm niezbędnymi witaminami, minerałami i błonnikiem. Tylko małe porcje, a nie przejadanie się.

Wszystkie eksperymenty z ciałem muszą być przeprowadzane pod nadzorem lekarza.

Bądź zdrowy i piękny, niech Twój wewnętrzny głos pamięta, by każdego ranka powtarzać Ci: „Jesteś najbardziej czarująca i atrakcyjna! ", Uwierz mi, wtedy nie będzie powodu, aby iść do dietetyka i głodować.