Wszystko o ćwiczeniach na odchudzanie brzucha i boków

Nadmiar tłuszczu w okolicy brzucha (na brzuchu i bokach) można znaleźć zarówno u kobiet, jak iu mężczyzn. Płeć piękna w normalnych warunkach nabywa takie „rezerwy", kiedy spodziewa się dziecka. Ale silna połowa może mieć obwisły brzuch z powodu niewłaściwego odżywiania, nadużywania słodyczy, zaburzeń metabolicznych i innych negatywnych czynników.

Jaki jest pożytek z ćwiczeń

jak pozbyć się tłuszczu z brzucha za pomocą ćwiczeń

Teraz obie płcie są jednakowo podatne na pojawienie się brzydkich fałd na brzuchu i bokach, dlatego eksperci oferują te same ćwiczenia sportowe dla mężczyzn i kobiet, które pomogą skorygować sylwetkę.

Ćwiczenia pomagają:

 • przyspieszyć metabolizm;
 • poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego;
 • wzmocnić mięśnie w obszarach problemowych;
 • rozkładać i usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z organizmu;
 • wzmocnić odporność;
 • podnieść ogólny ton.

Zestaw treningów - jak wykonać

Niezależnie od tego, czy będziesz trenować w domu, czy na siłowni, program treningowy powinien być jak najbardziej kompetentnie zbudowany. Idealnie jest sporządzony przez profesjonalnego trenera, ale jeśli nie masz możliwości współpracy z nim, możesz zapoznać się ze zdjęciami i filmami szkoleniowymi, które pokażą Ci, jak poprawnie wykonać ćwiczenia.

Istnieje szereg ruchów, które pomagają usunąć tłuszcz nie tylko z brzucha i boków, ale także doskonale wyrzeźbić okolice pleców, bioder i pośladków. W zależności od tego, czy występują problemy z innymi częściami ciała, czy nie, wybierany jest program treningowy.

skręcanie na fitball w celu wyszczuplenia boków i brzucha

Najbardziej efektywne ćwiczenia:

 1. Brzuszki Fitball.Fitball, szwajcarska piłka lub piłka do fitnessu to nazwy jednego sprzętu, który zwiększa efektywność każdego ćwiczenia. Umieść fitball pod plecami, ugnij nogi i oprzyj je o podłogę, załóż ręce za głowę. Podnieś ciało o 60 stopni, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Musisz wykonać co najmniej 12 powtórzeń i zrobić 3 zestawy, pomoże to wzmocnić mięśnie dolnej części pleców i górnej prasy.
 2. Rower.Są to zmodernizowane brzuszki, które pomagają pompować prasę sekcji górnej i dolnej, co jest trudne do skorygowania. Połóż się na podłodze, załóż ręce za głowę, podnieś zgięte nogi naprzemiennie do siebie, tak aby dotykały łokci. Ważne jest, aby kończyny pracowały parami: prawe kolano dotyka lewego łokcia i odwrotnie. Musisz wykonać 12-16 powtórzeń, zrobić 3 zestawy.
 3. Podnoszenie kolan.Ćwiczenie to stwarza obciążenia statyczne, dlatego idealnie nadaje się do ćwiczeń mięśni dolnej prasy. Połóż się na podłodze, podnieś trochę ciało, możesz założyć ręce za głowę. Podnieś również lekko nogi z podłogi, aby twoje ciało było w ciągłym napięciu. Pociągnij na przemian kolana prawej i lewej nogi, podczas gdy niepracująca noga nie spada na podłogę, musi być stale utrzymywana na wadze. Zaleca się wykonanie 12-16 razy, wykonanie 3 podejść.
 4. skakanka do wyszczuplania boków i brzucha
 5. Podnoszenie nóg z fitballem.Lekkie ruchy, takie jak podnoszenie nóg, mogą początkowo wydawać się dość proste, ale bądź przygotowany na to, że nie będziesz w stanie wykonać wymaganej liczby razy od razu. Połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia, ściśnij fitball między goleniami, unieś nogi tak, aby tworzyły kąt 90 stopni z ciałem, a następnie powoli opuść nogi. Musisz powtarzać ćwiczenie tyle razy, ile możesz. Stopniowo liczba jest zwiększana do 30 powtórzeń.
 6. Lekcje hula-hoop.Takie ćwiczenia najlepiej sprawdzają się przy usuwaniu złogów tłuszczu na bokach i brzuchu. Musisz codziennie przekręcać tamborek przez co najmniej 40 minut, w tym przypadku pomoże ci to zobaczyć wynik po kilku tygodniach.
 7. Skakanka.Doskonała opcja do korekcji okolic brzucha, nóg, ud i pośladków. Skok według specjalnie opracowanej techniki zajmuje około 60 minut, co pomoże w zauważalnym skorygowaniu sylwetki.

Zalety i wady

Aktywność fizyczna, którą mięśnie otrzymują podczas ćwiczeń, pomoże uzyskać piękne ciało odciążające, ale jeśli nie pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu, po prostu nikt tego nie zobaczy. Ponadto masa ciała podczas treningu siłowego wzrośnie tylko wraz ze wzrostem mięśni. Aby jednak wyeliminować podskórną tkankę tłuszczową, wszystkie ćwiczenia muszą być połączone z treningiem cardio. Możesz wybrać bieganie, taniec, pływanie, jazdę na rowerze i wiele więcej jako dodatkowe narzędzie.

Ćwiczenia mogą faktycznie osiągnąć twoje cele, ale nie zadziałają same. Tylko zintegrowane podejście pomoże uczynić ciało smukłym, pięknym i dopasowanym.

Warunki na odchudzanie brzucha i boków

bieganie na wyszczuplenie boków i brzucha

Jeśli myślisz, że sport polega na jedzeniu nieograniczonej ilości słodyczy i bułeczek, to się mylisz. Aby osiągnąć ten cel, musisz przejść na zbilansowaną, zdrową dietę. Ponadto będziesz musiał liczyć kalorie i upewnić się, że mniej z nich dostanie się do organizmu z pożywieniem, niż wydajesz w ciągu dnia.

Zasady odchudzania:

 • regularne treningi, co najmniej 3 razy w tygodniu;
 • terminowa zmiana ćwiczeń;
 • komplikacja programu w czasie;
 • zbilansowana dieta;
 • stały deficyt kalorii;
 • obecność w programie zajęć aerobowych.

Środki ostrożności

Aktywna aktywność fizyczna, zarówno tlenowa, jak i beztlenowa, może w niektórych przypadkach być częściowo lub całkowicie przeciwwskazana. Przed przystąpieniem do korekcji brzucha i boków koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Doświadczony trener może dostosować program, nawet jeśli dana osoba ma jakiekolwiek ograniczenia w swoich możliwościach.

ból nóg jako przeciwwskazanie do ćwiczeń w celu utraty wagi

Główne przeciwwskazania do treningu:

 • rozciąganie mięśni i ścięgien;
 • urazy i dysfunkcje układu mięśniowo-szkieletowego;
 • okres rehabilitacji po operacjach;
 • choroby układu krążenia;
 • choroby układu oddechowego;
 • podwyższona temperatura ciała;
 • ciąża.

Dla tych, którzy mają dobre zdrowie i wielką chęć na poważne wyregulowanie sylwetki, ćwiczenia są po prostu idealne. Możesz je wykonywać bez wychodzenia z domu, co jest dobrą wiadomością. Ćwicz regularnie, a już po miesiącu będziesz podziwiać pierwsze efekty!