Ulubiona dieta - skuteczne odchudzanie, które pokochasz!

Ulubiona dieta - nie bez powodu ten system żywienia otrzymał taką nazwę. Udało jej się zdobyć fanów dzięki różnorodności dozwolonych produktów, które każda gospodyni może znaleźć w lodówce.

Nie można go nazwać mono-dietą - reżim jest dość oszczędny i nie wymaga dużych wydatków. Mimo to efekty Twojej ulubionej diety są niesamowite - aż do dziesięciu kilogramów dzięki oczyszczeniu organizmu i usunięciu toksyn.

sok owocowo-warzywny do Twojej ulubionej diety

Podstawowe wymagania

Dieta przeznaczona jest na 7 dni - to linia wyjścia dla tych, którzy dopiero próbują tej diety po raz pierwszy. Istnieją również opcje na 12 i 14 dni.

Nie zaleca się natychmiastowego rozpoczynania od opcji długoterminowej; skuteczność takiego odżywiania osiąga się dzięki stopniowemu przyzwyczajeniu organizmu.

W przypadku chorób układu pokarmowego, nerek lub układu krążenia nie zaleca się stosowania diety. Jest również przeciwwskazany w okresie ciąży, laktacji, cukrzycy i dużego wysiłku fizycznego. W przeciwnym razie autorzy diety obiecują utratę wagi i dodatkowe oczyszczenie organizmu.

Dieta na tydzień

Tygodniowe menu może być po raz pierwszy delikatne i bardziej restrykcyjne dla tych, którzy już wypróbowali tę dietę na sobie.

Oszczędna opcja

 • Dzień 1 - czysto pić, możesz pić, co chcesz, w tym soki i buliony.
 • Dzień 2 - tylko warzywa, sałatki, głównie marchewka i kapusta. Możesz przyprawić sałatkę odrobiną kwaśnej śmietany z niską zawartością tłuszczu lub dodać łyżeczkę oliwy z oliwek.
 • Dzień 3 - Powtórz pierwszy dzień.
 • Dzień 4 - czas na owoce i soki, zwłaszcza grejpfruty, kiwi, jabłka, cytrusy.
 • Dzień 5 - pokarmy białkowe: jajka na twardo, kurczak bez skóry, jogurty. Lepiej jest wykluczyć smażenie, gotowanie na parze lub gotowanie.
 • Dzień 6 - utrwalenie wyników, powtórzenie dnia picia.
 • Dzień 7 - ostatni akord, pozwalający na płynne wyjście z diety. Odpowiednia jest tu zbilansowana dieta, gdzie na śniadanie - białka, na obiad - rosół lub zupa, na obiad - sałatki lub warzywa. Możesz zjeść owocową przekąskę.

Rygorystyczne menu

 • Pierwszy i drugi dzień poświęcony jest reżimowi picia.
 • Trzeci to wyłącznie jeden rodzaj owoców. Najczęściej używane są jabłka, można je zastąpić pomarańczami. Konieczne jest spożywanie dużych ilości czystej, niegazowanej wody, aby zneutralizować zawarte w owocach kwasy.
 • Dzień 4, 5, 6 - tylko gotowany filet z kurczaka, obrany ze skóry i tłuszczu.
 • Dzień 7 - Wyjątkowe wytrawne wino i trochę sera.

W ciągu tygodnia zaleca się przyjmowanie kompleksów witaminowych w kapsułkach lub tabletkach w celu utrzymania ogólnej równowagi metabolizmu. Wyniki diety w ciągu 7 dni, według tych, którzy tracą na wadze, wahają się od trzech do dziesięciu kilogramów.

ser i wino do Twojej ulubionej diety

Schemat dwutygodniowy

Średnia dzienna zawartość kalorii w takiej diecie wynosi około tysiąca kcal, dlatego lekarze nie zalecają od razu rozpoczynania diety.

Wypróbuj opcję 7-dniową - jeśli Twój organizm dobrze sobie z tym radzi, możesz wypróbować 2-tygodniową dietę w miesiąc.

 1. Pierwszy lub trzeci dzień - płyn w dowolnej objętości, w tym kefir, mleko, herbaty, soki i buliony.
 2. Od czwartego do szóstego dnia - wyłącznie jabłka. Można je również piec w piekarniku i robić soki.
 3. Siódmy-dziewiąty dzień - tutaj organizm potrzebuje białka po tygodniu. Dlatego te trzy dni poświęcamy na mięso z kurczaka, które można ugotować w dowolny sposób. Jedynym zakazem jest to, że nie można używać przypraw i soli. Jednego dnia musisz zjeść nie więcej niż 1 kg.
 4. Dziesiąty-dwunasty - dni alkoholowe, w które można pić wytrawne wino, najlepiej czerwone. Ponadto można jeść ser, ale niezbyt słony. Jeśli napoje alkoholowe są niedopuszczalne, można użyć soku z granatów.
 5. Ostatnie trzy dni to uzupełnienie diety. Oblicz zawartość kalorii w diecie z wyprzedzeniem, możesz spożywać nie więcej niż 1450 kcal dziennie. Możesz jeść wszystko oprócz wypieków. Najważniejsze, że każdy posiłek powinien być poświęcony innemu rodzajowi żywności. Na przykład na śniadanie - białka, na obiad - węglowodany w postaci owsianki lub zup i tak dalej.
owoce i ćwiczenia na ulubionej diecie

Wersja uproszczona

Dieta na 12 dni niewiele różni się od diety dwutygodniowej, z tą tylko różnicą, że dni odstawienia diety nie są uwzględniane w rozliczeniu.

 • Pierwsze trzy dni to picie, najlepiej - tylko kefir lub jogurt.
 • Kolejne trzy dni - jabłko, potem - białko, a ostatnie trzy - na wytrawnym czerwonym winie z serem.

Dietetycy zdecydowanie zalecają wspomaganie organizmu kompleksami witaminowymi i herbatkami ziołowymi, których stosowanie jest dozwolone w każdym dniu diety.

Zapisujemy wynik

Ponieważ dieta zawiera elementy monodżywiania w każdy dzień, nie należy przez pierwsze kilka tygodni obciążać organizmu pokarmami słodkimi i bogatymi w skrobię.

obwód talii podczas ulubionej diety

Im więcej dodatkowych pokarmów dodaje się do codziennej diety, tym więcej należy ćwiczyć fizycznie - czasami wystarczy nawet spacer na świeżym powietrzu w szybkim tempie.

Należy zachować nawyk picia dużej ilości wody, więc ryzyko zwrotu tych dodatkowych kilogramów jest minimalne.